Armati të mësojmë se si të Refinish një vaskë

Postuar ne Lajme By

liu shing

E premte, maj 5, 2017 3: 24: 00 AM America / New_York

Tools

  • vakuum
  • penel ose spërkatës
  • rënie leckë

MATERIALE

  • maskimin kasetë
  • copë çarafësh plastike apo letër
  • dy pjesë epoksi mbushës

Wade Works Creative

HAPI 1

Wade Works Creative

legen Clean

Hiq hardware dhe mbyll vjetër nga vaskë. Pastroni vaskë tërësisht me një Degreaser.

HAPI 2

Chips riparimi

Përzierje një epokside mbushëse dy pjesë deri formon një qëndrueshmëri paste (Figurat 1 dhe 2). Tjetra, aplikoni epoxy me një thikë bojë hiri e çelët për të plotësuar ndonjë patate të skuqura në sipërfaqen vaskë së (Image 3). Hall epoxy tepërt me thikë stuko për të reduktuar lëmues kohë më vonë (Image 4).

HAPI 3

Wade Works Creative

Spote Smooth Rough

Pasi ndërpreu epoxy, të qetë ndonjë spote i përafërt me një thikë utility, Sander syrit apo letër zmerile.

HAPI 4

Wade Works Creative

Scrub legen

Përdorni leshi çeliku ose letër zmerile për pastrim vaskë tri herë, pluhurave mes scrubbings.

HAPI 5

Wade Works Creative

Mbroni Area

Mbulojnë çdo fushat që kanë nevojë për mbrojtje të përdorur shirit, letër dhe një leckë rënie ose çarafësh plastike ..

HAPI 6

Wade Works Creative

aplikoni Paint

Për rezultate profesionale, spray përfundojë bojë mbi vaskë duke përdorur një kompresor ajri. Ju gjithashtu mund të përdorni një penel për të bërë punë. Prisni 15-20 minuta para se të aplikoni një shtresë.

Wade Works Creative

AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS CA CEB NY zh-CN zh-TW CO HR CS DA NL EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE NO PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI ZU në fund të lartë banjo rubinet prodhues banjo rubinet prodhues dush rubinet prodhues hardware banjo pajisje me cilësi të lartë banjo hotel banjo facuet instalime banjo luksoze sistemi jet trupi prodhues sensor rubinet china fshehur prodhues dush fabrika china dush sistem china pajisje dush furnizuesi mur furnizuesi montuar tap