Faqe:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Maj 05
Postuar nga Liu shing

Low Angle View Of dush

ndeshjeve Low-flow janë mandatuar nga Akti Kombëtar i Politikave të Energjisë. ndeshjeve të ulët-rrjedhë mund të sigurojë homeowner me kursime të konsiderueshme dhe të jetë një masë të qëndrueshme në remodeling tuaj ose projektit të ndërtimit. ndeshjeve të ulët rrjedhës tilla si tualete, aerators rubinet, dhe kokat dush, mund të ofrojnë të njëjtën gjë e dobishme kur krahasohet me ndeshjeve jo të ulët të rrjedhës.

rrjedhë të ulët prodhuesit instalime ndryshojnë në teknologjinë e tyre të përdorura, Por ato mund të japin rezultate të njëjta, dhe mekanizma të reja janë duke u zhvilluar për t'u përdorur me ndeshjeve të ulët të rrjedhës.

Flow të ulët Kryetarët dushi

Low rrjedha dush kokat janë ato me një normë rrjedhjen e vogël se 2.5 GPM në një presion të ujit të paund 80 për inç katror (PSI). Megjithatë, kohëve të fundit rrjedha e ulët dush kokat edhe mund të ofrojë një normë të rrjedhës prej më pak se 2.0 GPM. Dy lloje themelore të rrjedhës së ulët dush kokat janë:

 • Fletë-fletë-flow - Fletë-fletë-flow dush kokë do të formojnë rrjedhat e ujit dhe do të japë me një kontroll më të saktë të temperaturës.
 • aerating - Ky lloj i rrjedhës së ulët dush kokë do të përzihen me ujë me të ajrit duke formuar një lloj të mjegullt të spërkat me ujë. Kjo do të krijojë një sasi të madhe të avullit dhe lagështi, dhe në klimat me lagështi nuk janë të rekomanduara.

Low rrjedha dush kokat duhet të zëvendësojnë ato të vjetra që janë projektuar me një normë rrjedhjen e 5.5 GPM.

Low Flow Tualetet

WC ulëta rrjedhës dhe WC ultra-të ulët të rrjedhës janë projektuar për të përdorur gjysmën e sasisë së ujit të tualeteve tradicionale. WC ulëta rrjedhës janë mesatarisht 1.6 GPF, në vend të 3.5 GPF.

Dizajni i tualeteve të ulët-rrjedhës ka qenë nën zjarr për shkak të pretendimit se disa modele nuk mund të turret tualet në një mënyrë efikase. teknikat më vonë dhe performanca tualetet janë modernizuar për lehtësim këto probleme, dhe ata janë të dizajnuara, shumicën, me një gjysmë opsion turret për të mbeturinave të lëngshme dhe një ndjenjë të nxehtë të plotë për deponimin e mbeturinave të ngurta.

Shumë WC ulëta rrjedhës janë projektuar edhe për të zvogëluar probleme bllokoj sepse kalimi i tyre kullimit është më i gjerë.

 • Gravity-Fed Low Flow sanitar - Ky lloj i WC të ulët të rrjedhës përdor peshën tradicionale e ujit për të nxitur atë poshtë tas. Ata janë më të lira dhe më pak të zhurmshme se presioni-asistuar WC të ulët të rrjedhës.
 • Presioni-asistuar Low Flow sanitar - Ky lloj i WC të ulët të rrjedhës është zakonisht noisier por mund të reduktuar konsumin e ujit nga 45% në krahasim me tualete të gravitetit-ushqyer. Ky sistem përdor presionin e ajrit ndërtuar deri në brendësi tank për të shtyrë ujin poshtë.

Çfarë Rreth Faucets?

faucets vjetër lavaman mund të humbur një shumë ujë dhe të holla. Ju duhet të konsiderojnë zëvendësuar faucets tuaja, nëse ajo përdor më shumë se 2.5GPM. Ka disa ide që ju mund të zgjidhni për të zëvendësuar atë faucer vjetëruar. Ju mund të zgjidhni nëse për të zëvendësuar atë me një rubinet të re, zakonisht me pak se 1.5GPM ose duke instaluar një aerator. Aerator apo rrjedhjes restrictir mund të shtohet në pothuajse çdo rubinet, duke siguruar për një modifikim të lehtë dhe të lirë që do të ju kursejnë disa para gjatë viteve.

Përfitimet koston e përdorimit të ulët Flow Regjistrimet

ndeshjeve të ulët-rrjedhë mund me siguri të kërkojë një kosto shtesë upfront për të prokuruar, kur krahasohet me ndeshjeve tradicionale.

Megjithatë, që nga shumë kodet e ndërtimit kërkojnë që të ketë ndeshjeve të ulët të rrjedhës, ne kemi analizuar se sa kosto do Këto lloj të ndeshjeve mund të shtoni në propozimin tuaj ndërtimit. Në varësi të prodhuesit, një tualet bazë mund të kushtojë midis $ 75 dhe $ 450, vetëm instalime. Një rrjedhë tualet ulët lehtë mund të kushtojë rreth $ 100 më shumë në varësi të prodhuesit, por shpagim për atë klient mund të jetë aq shpejt si tre vjet për shkak të kursimeve në përdorimin e ujit.

Regjistrimet Low-Flow Përfitimet

 • Ideal për retrofitting
 • WC Low-rrjedhë mund të shpëtojë më shumë se gallons 20,000 ujë në vit për një familje katër anëtarëshe
 • Në dispozicion në një rrjet të gjerë të ngjyrave dhe stileve.
 • Rregulluar nga Shoqata Ndërkombëtare e pajisje hidraulike dhe mekanike Zyrtarët (IAPMO)
 • Duhet të plotësojnë Institutin e duhur amerikan standardeve kombëtare (ANSI)
 • WC e ujit-efikas të kursyer para në faturën tuaj mujore të ujit.
Maj 05
Postuar nga Liu shing

dripping rubinet ujit

faucets sotme e ujit janë bërë më të sofistikuara, dhe detyra e instalimit ose problemeve këto faucets është bërë më e vështirë. Procedura për të instaluar një rubinet është relativisht i njëjti proces, por teknologjia e sotme sjell komponente të ndryshme që ju duhet të jetë i vetëdijshëm.

Çështjet e përbashkëta Rakord

Pasi ajo ka qenë e lidhur, disa çështje mund të ndikojë në punën e rakord tuaj, të tilla si rrjedhjet, squeaks dhe probleme të tjera.

Le të shkojë mbi disa çështje të përbashkëta dhe si t'i zgjidhin ato.

Low Pressure Water

Normalisht, presionit të ulët të ujit nga një rubinet është shkaktuar nga devijuesit të saj spërkatës. Valvula Diverter është një pjesë e vogël e vendosur brenda trupit rubinet. Diverter kontrollon ujin duke shkuar në rubinet, kështu që ju duhet të kontrolloni se ajo është e pastër, ajo mund të jetë i bllokuar me mbeturinat të vogël dhe minerale. Nëse Diverter nuk është i bllokuar, ju mund të kenë nevojë për të zëvendësuar devijuesit.

Një fushë tjetër që ju mund të jetë një keqbërës në presion të ulët të ujit është aerator. Aerator si devijuesit të mund të pastrohen me një furçë dhe pastrimi zgjidhje. Ju gjithashtu mund të provoni të përdorni uthull për të hequr materiale dhe unclog atë.

Së fundi, sigurohuni që problemi nuk është presioni i ujit del nga ndërmarrja dhe shikoni se valvulat furnizimit me ujë janë kthyer në të gjithë rrugën.

Spray veson nga rakord

Nëse uji sprays një mjegull jashtë nga rrjedha kryesore kur ju përdorni rakord, ju mund të dëshironi të kontrolloni se aerator është i dehur në fort.

Përdorni një leckë apo një furçë për të hequr mineralet, shirit apo mbeturinat nga aerator, si ajo mund të jetë i bllokuar. Të jetë i sigurt për të kontrolluar rondele aerator.

Reinstall aerator dhe kontrolloni përsëri. Nëse problemi ende tregon deri ju do të duhet për të zëvendësuar aerator si ajo mund të plasaritur apo dëmtuar.

Rubinet Handle Rrjedhjet

Kur ju të zbuloni se rrjedhjet rubinet uji, provoni shtrëngimi arrë paketim në dorezë, pasi kjo mund të jetë shkaku kryesor i rrjedhje.

Ndonjëherë një dëmtuar O-ring duhet të zëvendësohen.

Për të zëvendësuar O-ring, pres linjën e furnizimit me ujë, çmontimit rakord dhe të zëvendësojë fishek nëse është e nevojshme, në varësi të problemit që ju po përballen. Kur zëvendësuar Unaza O, pastruar brenda e hundëz dhe pjesën e jashtme të trupit të valvolës. Ne gjithashtu rekomandojmë lubricating hundëz O-unaza me yndyrat silikoni-bazuar.

Drips nga hundëz

Një tjetër problem i zakonshëm është drips nga hundëz rubinet. Nëse jeni duke instaluar një rubinet stil compression, ju do të duhet për të zëvendësuar rondele sigurimi dhe / ose të zëvendësojë vend valvula.

Për të gjitha faucets tjera të ujit, ju do të duhet vetëm për të zëvendësuar vend valvula.

rubinet Zhurmat

Kur ju dëgjoni një zhurmë pasi të keni fikur rakord ujit, ajo mund të jetë çekiç ujit. Kjo mund të zgjidhet duke instaluar një dhomë e ajrit.

Nëse ju keni të instaluar tashmë dhomat e ajrit, fik furnizimit me ujë, kullimin vijën e ujit dhe të kthehet në ujë përsëri. Kur ndodh zhurma pasi rubinet uji është i ndezur, valvula mund të kërkojnë një rondele të re, apo presionet e ujit nga linja e furnizimit është ose shumë i lartë ose shumë të ulët.

Handle rubinet është e vështirë për të vepruar

Normalisht një vështirë për të vepruar trajtuar mund të ndodhë për shkak sedimente ose mbeturinat e kanë dëmtuar fishek.

Mbeturinat, copa metalike dhe minerale mund të dëmtojë vulën brenda fishek.

Ju gjithashtu mund të duhet për të zëvendësuar fishek apo lyej me yndyrat silikoni-bazuar. Mos përdorni yndyrat klasën rubinet Plumber së, sprays silikon apo ndonjë lubrifikant që mund të përmbajnë naftë. lubrifikantë naftës me bazë mund të reagojnë me vulat e gomës dhe mund të shkaktojë trajtuar për t'u bërë edhe më të vështirë për të vepruar.

Maj 05
Postuar nga Liu shing

Ka shumë lloje të gypave hidraulike për ndërtesat e banimit apo komerciale. tuba hidraulik të tilla si PEX, bakrit dhe PVC janë përdorur zakonisht në varësi të aplikimit të tyre dhe vendin në të cilin ata janë të instaluar. Përveç kësaj ka disa lloje të tjera hidraulike tub të tilla si zi, galvanizuar dhe bronzi. Le të shohim më poshtë të aplikimit më të mirë për tubacionet më të zakonshme të përdorura hidraulike.

1

Stainless Steel tuba

tub Stainless steel
tub çeliku inox. Photo Hans Pixabay

çelik mund të duket shumë i zoti, por ajo është shumë e tub çeliku expensive.Stainless janë përdorur në zonat që i nënshtrohen korrozionit dhe pranë zonave bregdetare. Ky lloj i gypit është në dispozicion në të dy fleksibile dhe të ngurtë dhe do të duhet disa lidhëse të veçanta të jetë e bashkangjitur me llojet e tjera të tubave. A nuk e ngatërruar tuba çeliku inox me tuba galvanizuar. Ajo është në dispozicion në madhësive të ndryshme dhe gjatësisë.

2

PEX Tubacionet

PEX hidraulike shumëfishtë
PEX hidraulike shumëfishtë. photo Makdesignbuild.com

Pex i mprehtë është një tubacioneve plastike fleksibël që ka bërë një përzgjedhje të popullarizuar në aplikacionet e biznesit të banimit dhe të vogla. Edhe pse kosto pak më të lartë fillestare, mirëmbajtjen e saj minimal dhe procesi i shpejtë instalimit bën të tub mirë për shpërndarjen e ujit brenda një ndërtese. PEX tuba jep një të vërtetë rrjedhje-falas avantazhe ofruar produktin mbi tuba bakri. Një e meta më e rëndësishme është se ajo nuk mund të përdoret në aplikimet në natyrë, sepse rrezet UV mund të dëmtojë është shtresë natyrë plastike.më shumë

3

Tubacionet bakrit Përdoret në hidraulik

bakrit të pastër
bakrit të pastër pasi ajo ka qenë e prerë. photo Cedarcityrecycling.com

tuba bakri janë ndoshta tub më tradicionale hidraulike përdorur për shkak të kohëzgjatjes së tyre të gjerë dhe besueshmërinë. Ata ofrojnë rezistencë të lartë korrozioni, materiale e madhe që do të përdoret për ujë të nxehtë dhe të ftohtë, dhe kjo mund të menaxhohet lehtësisht. Megjithatë, faktori më i rëndësishëm për t'u marrë parasysh para përdorimit të tubacioneve të bakrit është se ajo duhet të jetë ngjitur së bashku dhe kjo mund të kërkojnë pajisje shtesë. Jo të gjithë është një e mirë në tuba bakri bashkim, por artikulli Si të lidhës bakrit tuba mund të ju ndihmojë.

4

PVC Tubacionet

Tub PVC
tub PVC. Photo publicworksgroup Flickr

tuba hidraulik PVC janë përdorur për ujë të ftohtë dhe të nxehtë të pijshëm, si dhe me aplikimet e ujërave të zeza. tuba PVC ndryshojnë në trashësi dhe konfigurimin e tyre në varësi të aplikimit, ku ajo do të përdoret. Për shembull, gypat e ujit presion, nuk janë të njëjta si tuba kanalizimeve, dhe jo të njëjta si ato të përdorura në sistemet stuhi kullimit. Produktet plastike hidraulik projektuar për aplikimet e ujit të pijshëm janë përcaktuar zakonisht me ose "NSF-rob lufte" ose "NSF-61", për të treguar se produkti është në përputhje me efektet shëndetësore kërkesat e NSF / ANSI standard 6 të.

5

Galvanizuar tuba hidraulik

tub i galvanizuar
tub i galvanizuar. Photo Home Depot

tuba galvanizuar është përdorur disa vite më parë si një standard për projektet e banimit. Megjithatë, me kalimin e kohës ajo është përdorur më pak të shpeshta, sepse ndryshku mund të ndërtohet deri në brendësi tubacione me diametër të vogël. Nëse tubi është mjaft e vjetër, atëherë ju mund të shihni të ujit që vijnë nga rakord me gjurmë ndryshk si shkallë mund të shkëputem nga brenda tub. tuba galvanizuar mund të përdoret për të transportuar ujë gri ose ujë jo të pijshëm.

6

Bronzi tuba Përdoret në hidraulik

Brass hidraulike
Bronzi hidraulike. Photo EugenesDIYDen Pixabay

tuba bronzi hidraulike sigurojë madhe tubacioneve rezistencës ndryshk, në qoftë se ajo është bërë e 67% të 85% bakër. më të mirë tub bronzi grade është marrë kur aliazh përmban 85% bakër dhe quhet tub kuqe bronzi. Tunxh i mprehtë ofron një material të gjatë të qëndrueshme që nuk ndryshket në të brendshme dhe ajo nuk shkakton humbje fërkime brenda tub. tuba bronzi hidraulike janë më të lehta për të thread se tubave të çelikut dhe të shkëlqyer për-ujë të ngrohtë dhe të sistemeve të mëdha të shpërndarjes, të tilla si pajisje pompë, tanke me ujë, dhe puse. tub bronzi zakonisht priren të zgjasë më shumë se çdo material tjetër hidraulik. tub bronzi përgjithësisht vjen në 12-këmbë gjatesite e drejtë.

7

Cast Iron Tubacionet

tub gize
Cast tub hekuri. Photo McWane, Inc.

tuba hidraulik Cast hekuri janë prodhuar normalisht si tip bell-dhe-duq. Ajo mund të gjendet edhe me nyje ndërprerë, por janë më të shtrenjta sesa zile dhe një duq. Këto tuba janë më të rënda se çdo tubacione të tjera, që përdoren zakonisht për sistemet e shpërndarjes së ujit, ose instalimin nëntokësore si tubit kryesor të kullimit ose kanalizimeve sistemeve. Madhësia më e vogël se normalisht është prodhon është 4 "tub, mjaft e madhe që do të përdoret në aplikimet e banimit. Cast tub hekuri është e rëndë dhe duhet të mbështetet, ndërsa ju mbledhë një të përbashkët.

Maj 05
Postuar nga Liu shing

Shitës duke folur me familjen spanjolle në banjo dyqan furnizimit

Tualet

Tualetet janë pajisje të vërtetë të rëndësishme të përdorura vazhdimisht dhe një nga pjesët më të neglizhohet e një banjo. Njerëzit do të përqëndrohet më shumë në një vaskë apo kotësinë në vend të përqëndruar në tualet. Ka shumë lloje të tualeteve, të tilla si niveli tradicionale, të ulët, përsëri në mur, mur varur, dhe shumë më tepër. Por kjo është me të vërtetë e rëndësishme të dini se jo të gjitha tualetet janë tualetet standarde. Pra, të jetë i sigurt për të kontrolluar udhëzuesin tonë tualet blerjen.

Tualeti Blerja Guide

Ky udhëzues tualet blerja do t'ju ndihmojë para se të blej tualet tuaj të ardhshëm. Pra, të jetë i sigurt për të:

 • Vendosni nëse ju do të jetë duke përdorur një një copë apo dy copë tualet
 • Tualeti i zgjedhur duhet të jetë në përputhje me standardet lokale
 • Zgjidhni llojin e instalimit
 • Masa hapësirën në dispozicion, ku do të instalohet tualet
 • Kur është e mundur, do të përpiqen për të blerë një tualet nga një emër të markës
 • Vendosur në mes një tas rrethore ose të zgjatur tualet

Features Tualeti

Përveç udhëzues blerjen, të marrë në konsideratë këto karakteristika të rëndësishme tualet

 1. Uji Saving- disa tualete mund të ketë një ujë kuptim certifikimit, tualete të lartë të efikasitetit të shtyer me gallons 1.28 ose më pak në ndjenjë të nxehtë, në krahasim me gallons 1.6 e tualeteve konvencionale.
 2. Dual Flush- A doni të zgjidhni një tualet që mund t'ju japin me aftësinë për të pasur një ndjenjë të nxehtë të pjesshëm për lëngje ose një ndjenjë të nxehtë të plotë për mbetjet e ngurta?
 3. Tualeti WC Bowl lartesia Comfort konsiderohen si tualete jo-tradicionale. Një tas rim standarde ndodhet rreth 15 inç mbi dysheme, por tualetet lojë me birila në 17 inç konsiderohen ato më të mirë. Një inç 17 dhe madje edhe një inç tualet lartësi 19 tas do të jetë në përputhje me amerikanët me Aftësi të Kufizuara Akti.
 1. Bowl formësoi Një tas zgjatur, edhe pse zë më shumë hapësirë, ofron më shumë hapësirë ​​të shtrojë dhe lejon më pak odors për të shpëtuar. Marrë këtë në konsideratë si një tas zgjatur mund të jetë deri në 6 "më shumë se një tas standarde.
 2. One Piece Toilet- Dy copë tualetet janë më të lira se një pjesë të por ata kanë tendencë akumuluar pluhur në mes tank dhe tas. WC One-copë janë më të shtrenjta dhe mund të jetë e vështirë për të instaluar se një tualet dy-copë. Sa për punën e ato janë pothuajse të njëjta.
 1. Flush flappers sisteme të gomës janë gjëra të së kaluarës. Shiko për kullat e reja turret që janë më të besueshme se flappers vjetra. Presioni-ndihmuar WC janë shumë flushers ujit-efikas sesa WC gravitetit.
 2. Valve- Shko pas tualeteve që kanë të paktën një inç 3 turret valvulave. WC tradicionale kanë një valvul 2 inç që mbajti më pak se fut ato të reja.
 3. Rough-në Dimensions- Largësia nga muri përsëri në hyrje të linjës ujit ndryshon nga modeli i modelit, kështu që pyesni para se të merrni tualet tuaj të re.
 4. Zhurma Noise- mund të jetë një faktor kur tualet juaj do të jetë i instaluar në afërsi të zonave të larta tranzitit.
 5. Ngjyrë-Më shumë se 80 qind të shkuar pas të bardhë tradicional, edhe pse gjithnjë e më shumë njerëz çdo ditë janë duke u përpjekur ngjyra të reja ekzotike.
 6. Uji Lines- përdorimit fleksibël linjat ujë çeliku inox vend ose linjat e ngurtë krom-thurën bakrit.
 7. Shut-Off Valve- Ka lloje të shumta të lidhjeve për një valvul mbyllur-off. lidhje lidhës dhe një lidhje compression janë më të përdorura, por të jetë i sigurt se ju nuk keni gypave të vjetër hekuri si ata mund të kërkojë një lloj të lidhjes të ndryshme.

Prodhuesit Tualeti

Këto janë prodhuesit të lartë tualet që ju mund të gjeni në SHBA. E gjithë kjo do të varet nga faktorë të mëparshme dhe se sa para klienti është i gatshëm të paguajnë.

 • Toto-Toto është një nga 3 madh të prodhuesve të tualetit
 • Kohler- Kohler ofron produkte shumë të mira me çmime të arsyeshme.
 • American Standard-Për çmimin e pastër, tualet American Standard është një konkurrent i denjë.
Maj 05
Postuar nga Liu shing

lartësia ring peshqir

Unaza peshqir dhe pajisje banjo tjera Heights instalimit

pajisje banjo janë zakonisht një nga gjërat më të fundit të jetë i instaluar kur remodeling apo gjatë procesit të ndërtimit. Megjithatë, në qoftë se ju nuk e dini se si dhe ku për të instaluar pajisje banjo, atëherë ju mund të kandidojë në probleme të mëdha si ju mund të shpimit mbi pllaka shkaktojnë dëme nga shpimit të panevojshme. Këtu janë disa lartësitë e rekomanduar që ju mund të përdorni kur instalimi pajisje banjo.

Mbani mend gjithmonë për të dyfishtë kontrolloni me kodet tuaj lokale të ndërtimit dhe udhëzimet ADA.

Shumë nga këto lartësi të rekomanduara janë marrë nga Kodi Ndërkombëtar Banesave (IRC), kërkesat e amerikanëve me Aftësi të Kufizuara Akti dhe botuar nga Kitchen & Bath Shoqatës Kombëtare.

Standard Mirror Instalimi Lartësia

Pasqyra mund të instalohet në një lartësi të ndryshme në varësi të llojit të pasqyrës duke u instaluar. Si një udhëzues të përgjithshëm, ata mund të jetë i instaluar në mes të 38 dhe 42 inç. Kjo matje është e lidhur me lartësinë e poshtme të pasqyrës, matur nga kati finishit. Rekomandimi im është se pasqyrë do të jetë montuar me buzë e poshtme të sipërfaqes reflektuar jo më të larta se 40 inç mbi katin e finishit. Ndonjëherë ju do të duan të Qendrës pasqyrë me mur dhe të pavërtetën për qëllime estetike. Është e rekomanduar për të instaluar një pasqyrë të vetme të plotë të gjatë në çdo banjo kur dush do të përdoret nga publiku.

Instalimi Lartësia për Banjo rafte

Raftet janë instaluar në lartësi të ndryshme në varësi të përdorimit dhe lloji i raft duke u instaluar. Normalisht pastaj mund të instalohet në mes 3 këmbët dhe 4 këmbët shumë, si mirrors.However, kjo do të ndryshojnë në varësi të llojit të banjo dhe ka prirje e re që të ketë niches në vend të rafte.

Banjo Accessories Instalime: Soap Dish / sapun bombol me vrimë nxjerrëse

Gjellë sapuni duhet të jetë i instaluar në një lartësi të përafërt 44 inç ose më e lartë si 54 inç. mbajtëse sapuni lartësia vendndodhja do të jetë e vendosur jashtë nga dush llak. Ndërsa bombol me vrimë nxjerrëse sapun duhet të jetë i instaluar në një minimum 40 inç dhe aq i lartë sa 48 inç. Idealisht sapuni do të instalohen në 48 inç; Megjithatë, në qoftë se kjo është një bombol me vrimë nxjerrëse sapun, buttons shtytje e tyre duhet të jenë të vendosura 44 "maksimumin lart FF.

Towel Unaza Instalimi Lartësia

Unaza peshqir duhet të jetë i instaluar në mes të 50 inç dhe 52 inç lartësi, të matura nga kati finishit. Nëse jeni të matur atë nga pavërtetën, atëherë është e do të jetë i varur inç 20-22 mbi të. Në përgjithësi, lartësia minimale absolute është 36 "për peshqir, 18" për lloj pëlhurash të lajë matura nga countertop kotësi.

hekurudhor peshqir lartësia instalimit do të ndryshojnë në varësi të llojit dhe përdorimin e banjo. Hekurudhor nuk do të jetë i instaluar në të njëjtën lartësi kur banjo do të përdoret nga fëmijët. Një hekurudhor peshqir do të instalohet 48 inç mbi dysheme. Ju doni të kontrolloni edhe vendndodhjen e priza elektrike dhe punë dekorative tjegull. Kur instalimi binarët shumta peshqir, të matur atë që do të jetë më i lartë, dhe pastaj dele një peshqir në atë nivel.

inç Mark 2 nën zonën ku poshtme peshqir dhe se duhet të jetë vendi për të instaluar hekurudhor dytë.

Toilet Paper Roll mbajtës Lartësia?

Mbajtësi roll letër higjienike mund të instalohet në mes 19 dhe 26 inç nga dyshemeja. Amerikanët me Aftësi të Kufizuara Akti inkurajon përdorimin 19 inç ndërsa Kitchen & Bath Shoqata Kombëtare rekomandon 26 inç si kulmin ideale. Nëse ju nuk keni shumë hapësirë, ju mund të dëshironi të marrin në konsideratë bashkimin e saj në anën e kotësi.

Pajisje banjo Instalime: Kabineti

kabinete banjo janë instaluar zakonisht në 54 inç mbi dysheme mbaruar. Kjo është për shkak se ju zakonisht do të keni një 36 kotësi standarde inç plus 18 inç të hapësirës të qartë në mes. Ndonjëherë një kombinim i pasqyrë / kabinetit është zgjedhur në mënyrë të sigurt që të ketë atë të instaluar në 12 inç në krye të countertop.

Banjot Instalime: Grab Bars

bare Grab duhet të vendosen në pak 33 "-36" mbi dysheme. Kur instalimi është në mur anësor bar Grab do të jetë 42 inç minimum të gjatë, e ndodhur 12 inç maksimale nga muri pasme dhe zgjerimin 54 inç nga wall.There pasme është informacion shtesë mbi atë se si për të instaluar bar kap, siç rekomandohet nga amerikanët me Aktin aftësi të kufizuara në artikullin tonë rreth bare kap.

Instalimi Lartësia për tharëse dore

tharëse dore kanë disa udhëzime më specifike, si ata duhet të jenë në gjendje për të operohet me lehtësi aplikuar vetëm njësi minimale force.These mblidhet dimensione specifike ADA në lidhje me se sa ata mund të zgjatet dhe duhet të jetë nga një ngjyrë të kundërta. Butoni shtytje duhet të jetë i instaluar në 38 inç mbi FF me të paktën një hapësirë ​​të qartë në tokë prej 30 "x 48" në frontin e them.When tharëse më shumë se një dorë është instaluar, njësia e dytë mund të jetë i instaluar në mes 42 "-48" mbi katin e përfunduar.

Maj 05
Postuar nga Liu shing

Update banjo tuaj duke freskuese bojë në vaskë.

Lexo më shumë
Maj 05
Postuar nga Liu shing

dushe natyrë nuk janë vetëm për Poolside dhe plazhet publike më. Ata janë duke u bërë shpejt një shtesë freskuese në banjo e përditshme në shtëpi.

Lexo më shumë
Maj 05
Postuar nga Liu shing

Mëso të gjitha në lidhje me vaska, duke përfshirë se si për të hequr dhe zëvendësuar një të tillë.

Lexo më shumë
Maj 05
Postuar nga Liu shing

Stop ndryshimet e papritur e temperaturës dush me ujë duke instaluar një valvul anti-djegje në dush tuaj.

Lexo më shumë
Maj 05
Postuar nga Liu shing

Kjo kompakt ende elegant dush kit mund të lirë deri hapësirë ​​në një banjë të vogël.

Lexo më shumë
Faqe:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS CA CEB NY zh-CN zh-TW CO HR CS DA NL EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE NO PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI ZU në fund të lartë banjo rubinet prodhues banjo rubinet prodhues dush rubinet prodhues hardware banjo pajisje me cilësi të lartë banjo hotel banjo facuet instalime banjo luksoze sistemi jet trupi prodhues sensor rubinet china fshehur prodhues dush fabrika china dush sistem china pajisje dush furnizuesi mur furnizuesi montuar tap