Политика за приватност

Ве молиме заменете го овој текст со вас Политика на приватност. Ве молиме да ги додадете дополнителни колачиња на вашиот веб-сајт користи подолу (на пример, Google Analytics)

Оваа политика на приватност поставува како користи и ги заштитува сите информации кои ви даде кога ја користите оваа веб-страница. се обврзува да обезбеди дека вашата приватност е заштитена. Треба да бараме од вас да обезбеди одредени информации со кои може да се идентификуваат при користење на овој веб-сајт, тогаш можете да бидете сигурни дека тоа ќе се користи само во согласност со оваа изјава за приватност. може да се промени оваа политика од време на време со ажурирање на оваа страница. Треба да проверите оваа страница од време на време да се осигура дека вие сте задоволни со било какви промени.

Она што го собравме

Ние може да ги собира следниве информации:

  • името
  • контакт информации, вклучувајќи е-маил адреса
  • демографски информации како што поштенски број, преференции и интереси
  • други информации релевантни за клиентите истражувања и / или понуди

За исцрпна листа на колачиња што ги собираме видите Листа на колачиња што ги собираме секција.

Што правиме со информации што ги собираат

Ние треба оваа информација за да се разбере вашите потреби и да ви обезбеди подобра услуга, а особено за следниве причини:

  • Внатрешна евиденција.
  • Ние може да ги користат информациите за да ги подобриме нашите производи и услуги.
  • Ние може периодично да испрати промотивни пораки за нови производи, специјални понуди или други информации кои сметаме дека може да се најдат интересни со е-мејл адреса која сте се предвидени.
  • Од време на време, ние исто така може да ги користи вашите информации за да ве контактираме за истражување на пазарот цели. Ние може да ве контактираме преку е-маил, телефон, факс или пошта. Ние може да ги користат информациите за да се прилагодите на веб-сајтот според вашите интереси.

безбедност

Ние сме посветени да се осигура дека вашите информации се безбедни. Со цел да се спречи неавторизиран пристап или откривање, ние да се стави во место соодветни физички, електронски и менаџерски процедури за заштита и обезбедување на информации што ги собираме онлајн.

Како ние ги користиме cookies

Cookie е мал фајл кој бара дозвола да биде поставен на хард дискот од вашиот компјутер. Откако ќе се договорат, се додава датотеката и куки помага анализира веб сообраќај или ви овозможува да знаете кога ќе ја посетите одреден сајт. Cookies овозможи веб апликации да се одговори на тебе како поединец. Веб апликација може да се прилагоди своите операции за вашите потреби, сака и мрази со прибирање и сеќавајќи се информации за вашите преференци.

Ние ги користиме сообраќај најавите cookies за да се идентификуваат, кои страници се користат. Ова ни помага да ги анализираат податоците за веб страница на сообраќајот и да се подобри нашата веб страница со цел да се прилагоди на потребите на клиентите. Ние само ги користи овие информации за статистичка анализа цели, а потоа податоците се отстранат од системот.

Генерално, колачињата ни помогне да ви обезбеди со подобра веб-сајт, со што ни овозможува да се следи кои страници ќе најдете корисни и кои не се. А куки во никој случај не ни дава пристап до вашиот компјутер или какви било информации за вас, освен податоците ќе изберат да ги споделите со нас. Можете да изберете да прифатите или одбиете cookies. Повеќето веб прелистувачи автоматски прифаќаат cookies, но обично може да го менува поставување на вашиот интернет пребарувач да го одбиете cookies ако сакате. Ова може да ве спречи од целосно искористување на веб страната.

Линкови до други веб-сајтови

Нашата веб страна може да содржи линкови до други веб-сајтови од интерес. Сепак, еднаш сте го користеле овие линкови за да ја напуштат нашата сајт, треба да се напомене дека ние немаме никаква контрола над кој друг веб-сајт. Затоа, не можеме да бидеме одговорни за заштита и приватност на сите информации кои ви обезбеди додека во посета на таквите страници и таквите сајтови не се регулирани со оваа изјава за приватност. Треба да бидат претпазливи и се погледне на изјава се применуваат за веб-сајт во прашање на приватноста.

Контролирање на вашите лични информации

Можете да изберете да го ограничи на собирање или користење на вашите лични информации во следниве начини:

  • секогаш кога ќе се бара да пополнат формулар на веб страната, погледнете за кутија што можете да кликнете за да се покаже дека не сакаат информациите да се користат од никого за цели на директен маркетинг
  • ако претходно сте се согласи да ни користи вашите лични податоци за цели на директен маркетинг, можете да го промените вашиот ум во секое време со пишување или меил на sales@armati.biz

Ние не ќе го продаде, дистрибуирате или закуп на вашите лични информации на трети лица освен ако имаме ваша дозвола или се обврзани со закон да го стори тоа. Ние може да го користат вашите лични информации за да ви испрати промотивни информации за трети страни кои сметаме дека може да најдете интересни, ако ни каже што сакате тоа да се случи.

Вие може да побара детали на лични информации кои ги имаме за вас според Законот за заштита на личните податоци на 1998. А мала надокнада ќе се плаќа. Ако сакаш да добиеш копија од информациите кои се чуваат за да се молам пишете.

Ако мислите дека секоја информација што се држи на вас е неточни или нецелосни, пишете или е-мејл ни што е можно поскоро, на горната адреса. Ние веднаш ќе се поправи било информации се најде да се неточни.

Листа на колачиња што ги собираме

Следната табела ги прикажува колачиња што ги собираме и информации за тоа што тие се чуваат.

име на колачињакуки Опис
Кошница Во соработка со вашата шопинг количка.
CATEGORY_INFO Продавници инфо категорија на страницата, која ви овозможува да се прикаже страници побрзо.
Споредете Предметите кои ги имате во листата на споредба на производи.
ВАЛУТА Вашите омилени валута
КЛИЕНТОТ Шифрирана верзија на вашиот кориснички ID со продавница.
CUSTOMER_AUTH Индикатор ако сте во моментов најавени во продавница.
CUSTOMER_INFO Шифрирана верзија на група на купувачи припаѓате.
CUSTOMER_SEGMENT_IDS Зачувува клиент сегмент на проект
EXTERNAL_NO_CACHE А знамето, што укажува на тоа дали кеширање е оневозможено или не е.
ПРЕДНИОТ КРАЈ Вие sesssion проект на серверот.
Гостин-VIEW Им овозможува на гостите да ги уредуваат своите наредби.
LAST_CATEGORY Последната категорија кои сте ги посетиле.
LAST_PRODUCT Најновите производот сте го гледа.
newMessage Укажува на тоа дали некоја нова порака е примена.
no_cache Укажува на тоа дали тоа е дозволено да се користи кеш.
PERSISTENT_SHOPPING_CART А линк до информации во врска со Вашата кошничка и гледање на историјата, ако побараа на сајтот.
АНКЕТА Проект на било анкетите кои неодамна гласаа.
POLLN Информации за тоа што анкетите сте гласа по него.
RECENTLYCOMPARED Предметите што неодамна сте ги споредуваат.
STF Информации за производи имаат преку е-маил на пријатели.
ЧУВА Поглед на продавница или јазикот што го избравте.
USER_ALLOWED_SAVE_COOKIE Укажува на тоа дали клиентот е дозволено да се користи колачиња.
VIEWED_PRODUCT_IDS Производите што неодамна сте ги гледа.
Список со желби Шифрирана листа на производи се додаваат на вашата листа на желби.
WISHLIST_CNT Бројот на предмети во вашата листа на желби.
AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS CA ЦЕБ NY zh-cn zh-TW CO HR CS DA NL EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE НЕ PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI ZU high-end тапа бања бања тапа производителот туш тапа производителот бања хардвер производителот висок квалитет на бања додатоци Хотелот facuet бања тела луксузни бања авион тело систем сензор тапа производителот Кина производителот сокриени туш Кина Туш систем фабрика Кина бања додатоци снабдувач ѕид чешма снабдувач