Armati-- Кина тапа производителот за луксузен хотел на проектот.

Armati бања хардвер, водечки производител на високо квалитетен санитарна бренд во Азиско-пацифичкиот регион. Имаме бања тапа фабрика за производство на хардвер во градот јужна Кина Jiangmen (Heshan) .Ние, исто така, acquird германски производствени партнери. почетокот од 1966 вклучуваме во бања дизајн индустрија, почнувајќи од средината на 1990s, ние започнуваме тапа и бања фитинг индустријата за производство, односно во Foshan и Heshan City.Our категории на производи вклучуваат луксузни висока крај чешмата, хотел бања додатоци хардвер, хотел Туш систем, тоалет испирање вентил, автоматски тапа сензор, и полн со високо кориснички вештачки камен бања суета и bathtube.


Amati бања веќе стана OEM производство партнер за многу германски и италијански добро познати брендови, вклучувајќи многу познати Dornbracht, Grohe, Hansgrohe, KWC, Gessi, Zucchetti и така натаму, понекогаш произведува комплетен модел, понекогаш и ние снабдување делови и components.With висок квалитет производи и се чувствувате во споредба умерено цена, имаме успешно привлече голем хотел со пет ѕвездички менаџмент група во Азиско-пацифичкиот регион и да стане нашиот долгорочен партнер, како што Кемпински, Шератон, Венецијанската и многу повеќе. (Проверете следниве за Armati хотел случај проектот студија)


Во кинеската домашниот пазар, ние, исто така, се фокусира на луксузен хотел проектот market.All на нашите провинцијални дистрибутер, исто така, официјален дистрибутер на Grohe/ HANSGROHE/ DORNBRACHT Ние сме, исто така, снабдувач на најголемиот Superstore во светот како Walmart,на Насловна депото, Лоу е, ние би сакале да се шириме нашите меѓународни удел на пазарот за луксузен хотел сегмент од пазарот. (Проверете следниве за Armati студија на случај хотелот проект во земјата и во странство)

Како хардвер производителот со повеќе од 20 години искуство, ние има акумулирано голем број на калап за различни тапа стил и shape.Partner со италијанскиот дизајнер имаме 38 серија тапа и 16 серија бања додатоци како нашиот стандард range.But имаме 30% домашен бизнис, како и сопствени производи, и> 50% меѓународниот бизнис, како OEM кориснички производство. (Проверете следниве за Armati додатоци тапа бања производ каталог)


Ние предлагаме да се произведуваат единствена славина за секој дизајнер, кој има соништа и аспирации! Ние во собата ниски MOQ за OEM производство, ние дури и може да се произведуваат прилагодено тапа за вашиот проект посебно. јасmagine дека производителот со истиот стандард на квалитет за да HANSGROHE, Grohe може да се направи тапа accroding на вашите идеи, скици или слики, и да доведе време само 10 дена да 4 недели. (последните нашиот пример од дизајн идеја за масовно производство финиш само 45 денови) . Ова ќе биде уникатен, истакнување и најдобар оператор на талент, формирање на дизајнерот и да се поттикнат рака на вашиот дизајнер бренд. Исто како и на многу познати Starck Филип. (Проверете тука за Armati Прилагодено тапа за студија на случај хотел)


1) Би сакал да се знае историјата на Amati, Дали сте кинеската компанија или странски капитал во сопственост на компанијата, и она што е односот помеѓу германската компанија?
Ние сме мулти-националниот тим, нашата производствена база equit со тајванската производство и управување knowledge.We стекнато Германија фабрика со децении искуство во санитарни ware.We ангажирал италијански производ дизајнер да се создаде нашата сопствена model.We се двете кинески и German.In на кинески домашниот пазар и на меѓународните пазари, ние ги користиме Amati како бренд за санитарни производи.


2) Јас би сакал да знам повеќе од вашите производствена база, како географската локација, површина, работници и контрола на квалитетот, како и вашите големината на бизнисот, итн?
Ние сами средни производствен погон со 10000 квадратни метри и 150 worker.We фокус на повеќето high-end пет ѕвезди хотел пазарот проект, со голема практика во оваа market.Our клиенти вклучуваат Хотел и дизајнер внатрешни работи, изведувачот, инвеститорот (најчесто крајниот корисник), retail и дистрибуција не е наша priority.We имплементираат JIT производство style.In 2015, нашиот обрт кинескиот пазаррунда 12 милиони долари, за целата фирма бизнис промет на 35 милиони американски долари.


3) Како да се прилагодите тапа? Имам само еден проект на страна, јас може да побара да се прилагодите на тапа?
Имаме 50% од извоз на производи за клиент прилагодите тапа, проверете тука за детали.


4) Вашата е тапа се high-end, хотел со пет ѕвездички одделение, јас би сакал да го знам во детали, можете да го воведе?
Ние ги користиме на најдобар квалитет месинг да се тапа и позлата и површински третман технологија истиот да германски стандард, ние имаме свој канал за увоз на квалитетни компонента како Kereox керамички кертриџ и NEOPERL aerator. (Понуда на Armati тапа производ детали)


5) може да ви понуди хотел бања пакет, вкупниот пакет?

Секако, ние произведуваме бања хардвер во месинг како тапа, бања додатоци, туш серија, и када отпад, имаме и вештачки камен суета и када да се здружат со. Wд знаат секој хотел бања е уникатен, следете хотелот конкретни еколошки, димензии за да се дизајнира секој fitting.Sometimes бања, купување на добро познат бренд на бања фитинг, може да не се погодни за вашата локална спецификација санитарни јазли. Тоа е подобро да се најде на искуство, гаранција за квалитет прилагодено производителот да соработуваат со, чување уметнички ефект и економски, Ако сите само со користење на постоечките модели на брендот, нема потреба за дизајнер.

6) Каде е вашата производствена база, можам да ја посетите вашата фабрика во Кина?

Нашата производствена база во јужниот дел на град во Кина Jiangmen (Heshan), Гуангдонг Province.We постави канцеларија во Шенжен за домашниот пазар, имаме изложбен салон во градот downtown.Welcome да ја посетите нашата фабрика да разговараат за барањата на вашиот проект. Понекогаш 1 2 денови или лице во фактот состанок може да се реши многу проблеми од неколку месеци е-мејл комуникација.

(Проверете тука за Armati производствен погон и производот детали)

AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS CA ЦЕБ NY zh-cn zh-TW CO HR CS DA NL EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE НЕ PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI ZU high-end тапа бања бања тапа производителот туш тапа производителот бања хардвер производителот висок квалитет на бања додатоци Хотелот facuet бања тела луксузни бања авион тело систем сензор тапа производителот Кина производителот сокриени туш Кина Туш систем фабрика Кина бања додатоци снабдувач ѕид чешма снабдувач