Armati Прилагодено тапа решение

Armati обезбедува хотел проект / сопствениците на куќи со способноста да изберете од нивната кујна и бања дизајни преку следниве предности:

  • Широк спектар на 62 финиш избори
  • Различни збирки и стилови
  • Комплетни решенија за тоалет, када и туш, кујна
  • Се меша и натпревар чешми, рачки, туш, и завршува
  • Во куќата инженери за потребите на сопствени тела

Со Armati тапа, вашиот избор се бескрајни, вашиот дизајн е бескомпромисен, и вашите визии ќе се реализира.

1) .first дизајнер на ентериер / хотел дизајнер (клиент) може да обезбеди Armati некои тапа идеја или скица, нашиот инженер може да се претворат во компјутер формат.

2) .Engineer продолжи да прави дигитални направи за дизајн на клиентот.

3) .Engineer може да разговара со клиентот за внатрешната структура, за да се потврди начинот на кој водата и да даде стручно мислење за измена.

4) .По CAD цртежи потврда, ние може користење CNC машина за производ овој примерок.

Погоре се општа постапка за сопствени тапа решение, да доведе време од денот да 10 4 недели, ова може да зависи од тежината на вашиот дизајн и постојните калап што го имаме.

Нашиот неодамнешен случај од дизајн до масовно производство чини само 45 денови.

Студија на случај:

Шенжен Хуи Хотелот е модерна 5 хотел, хотел дизајнер сакате уникатна тапа одговара правоаголни нивниот хотел лого.

ние дизајн еден иновативен едно ниво и бликам за да се исполнат барањата на клиентите.

Постои 88 соби во овој луксузен хотел, а тоа е прифатливо за производство на сопствени тапа.

AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS CA ЦЕБ NY zh-cn zh-TW CO HR CS DA NL EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE НЕ PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI ZU high-end тапа бања бања тапа производителот туш тапа производителот бања хардвер производителот висок квалитет на бања додатоци Хотелот facuet бања тела луксузни бања авион тело систем сензор тапа производителот Кина производителот сокриени туш Кина Туш систем фабрика Кина бања додатоци снабдувач ѕид чешма снабдувач