Еден од Armati 5 почне хотел проект во Пекинг, Кина, добредојде на Посетете го овој хотел да ја видите нашата тапа.

Armati тапа catalouge ве молиме проверете го следново:

http://www.armati.biz/armati-product-catalogue

Кемпински ви посакува добредојде во Yanqi Езеро, нов рај на мир и убавина, со прекрасен поглед на Yanshan планина и Mutianyu Големиот ѕид, само еден час возење од Пекинг центарот на градот. Изгрејсонце Кемпински нуди на гостите и нивните семејства возбудливо искуство на ново целосно интегриран одморалиште во предградието на Пекинг. Капацитети вклучуваат 306 соби и апартмани, на состанокот објекти, Kempsinki бањата, рекреативни и фитнес објекти, детски клуб и низа на кулинарски придонеси на своите девет ресторани и барови.

Дизајниран од страна на Шангај Huadu Архитектонски дизајн копродукции, изгрејсонце Kempinski Hotel, Пекинг отелотворува форма на изгрејсонцето и го симболизира хармонија, единство и бесконечност. Од гледна агол на страна, зградата на хотелот е во облик на фестонирам што претставува "Fortune" во кинеската култура. На предниот став е дека на "изгрејсонцето" - симбол на се одбира развој на економијата на Кина.