страница:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Ниска агол на гледање туш

тела низок проток се овластени од Законот за Националната енергетска политика. тела низок проток може да обезбеди homeowner со значителни заштеди и да биде одржлив мерка во вашиот реновирањето на проектот за изградба. Ниска тела проток како што се тоалети, тапа Аератори и тушевите, може да обезбеди истата алатка кога во споредба со тела не-низок проток.

Низок проток производители тела се разликуваат во нивната технологија се користи, Но тие може да се обезбеди со истите резултати и нови механизми се развиваат за да се користи со ниски тела проток.

Низок проток тушевите

Ниска туш проток глави се оние со стапка на проток од помалку од 2.5 ГПМ на притисокот на водата на 80 фунти на квадратен инч (PSI). Сепак, неодамнешните ниска туш проток глави може дури и да обезбеди проток на помалку од 2.0 ГПМ. На два основни видови на низок проток тушевите се:

 • Ламинарен проток - Ламинарен проток туш главата ќе ја формираат струи на водата и ќе се обезбеди со попрецизна контрола на температурата.
 • аерација - Овој тип на низок проток туш главата ќе се меша со вода со клима формирање магливо вид на воден спреј. Ова ќе создаде голема количина на пареа и влага, а во влажна клима, не се препорачува.

Ниска туш проток глави треба да ги заменат постарите кои се дизајнирани со стапка на проток од 5.5 ГПМ.

Ниска Тоалети Тек

Ниска тоалети проток и тоалети ултра-низок проток се дизајнирани да користат половина од количината на вода на традиционални тоалети. Ниска тоалети тек се во просек 1.6 GPF, наместо 3.5 GPF.

Дизајнот на тоалети низок проток е под оган поради тврдењето дека некои модели не можат да пушти вода во тоалетот на ефикасен начин. Подоцна техники и перформанси тоалети се надгради за олеснување на овие проблеми, и тие се дизајнирани, поголемиот дел, со пол рамна опција за течен отпад и целосна рамна за депонирање на цврст отпад.

Многу тоалети низок проток се исто така дизајниран да се намали пречка проблеми поради нивните дренажа премин е поширок.

 • Гравитачна низок проток тоалети - Овој вид на ниска тоалет проток користи традиционални тежината на водата да го собори чинијата. Тие се поевтини и помалку бучна дека притисокот со помош на ниски тоалети проток.
 • Притисок со помош на низок проток тоалети - Овој тип на ниско тоалет проток обично е погласна, но може да се намали потрошувачката на вода од 45% во споредба со гравитачна тоалети. Овој систем користи воздушен притисок изградена во внатрешноста на резервоарот да им помогнам на водата надолу.

Што За чешми?

Стариот мијалник чешми, исто така може да се трошат многу вода и пари. Треба да се разгледа замена на вашиот чешми, ако тоа го користи повеќе од 2.5GPM. Постојат неколку идеи кои можете да изберете од да го замени тој застарена faucer. Можете да изберете дали да го замени со нов тапа, нормално со помалку од 1.5GPM или со инсталирање на aerator. aerator или проток restrictir може да се додаде за речиси било каков тапа, обезбедување на лесен и евтин измени кои ќе ви заштедат пари во текот на годините.

Цена придобивките од користењето на низок проток Инсталации

тела низок проток, секако, може да бара некои дополнителни однапред цена за набавка во споредба со традиционалните тела.

Сепак, бидејќи многу зграда кодови се бара да имаат ниски тела проток, ги анализиравме колку чини ќе ваков тип на тела да додадете на вашата изградба предлог. Во зависност од производителот, основен тоалет може да чини помеѓу $ и $ 75 450, само тела. ниска тоалет А тек лесно може да чини околу $ 100 повеќе во зависност од производителот, но на созревање за тој клиент може да биде толку брзо како три години поради заштеда на потрошувачката на вода.

Тела низок проток Предности

 • Идеален за Опремата
 • тоалети низок проток може да спаси повеќе од 20,000 литри вода годишно за едно четиричлено
 • Достапни во широк спектар на бои и стилови.
 • Регулирани од страна на Меѓународната асоцијација на Водовод и Машински лица (IAPMO)
 • Треба да ги исполнуваат соодветните американскиот Национален институт за стандарди (ANSI)
 • Вода-ефикасни тоалети заштедите пари на вашата сметка месечно вода.
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

капе вода славина

Денешната вода чешми станаа пософистицирани и задача на инсталирање или отстранување на проблеми на овие чешми стана потешко. Постапката за инсталирање на тапа е релативно исти процес, но денешната технологија носи различни компоненти кои треба да бидете свесни.

Вкупната тапа прашања

Откако ќе се поврзете, некои прашања може да влијае на перформансите на вашиот тапа, како што се протекување, крцка и други проблеми.

Ајде да одиме преку некои заеднички прашања и како да ги реши.

Недостаток на вода под притисок

Нормално, низок притисок на водата од славина е предизвикана од страна на неговиот распрскувач diverter. вентил diverter е еден мал дел се наоѓа во внатрешноста на телото на тапа. На diverter контролира текот на водата во чешмата, па мора да се провери дали се чисти тоа би можело да биде обременет со мали остатоци и минерали. Ако diverter не е затнат, можеби ќе треба да го замени diverter.

Друга област која може да биде виновник за низок притисок на водата е aerator. На aerator како diverter може да се чистат со решение четка и чистење. Вие исто така може да се обидете да го користите оцет за да се отстрани материјали и отпушвам.

Конечно, бидете сигурни дека проблемот не е под притисок на вода излегува од корист и проверете дали вентилите за водоснабдување се вклучени сите на патот.

Спреј за во магла од тапа

Ако водата испушта магла надвор од главниот тек кога ќе го користите тапа, можеби ќе сакате да се провери дека aerator е прицврстена на цврсто.

Користете крпа или четка за отстранување на минерали, лента или остатоци од aerator, како што може да се затнат. Бидете сигурни да се, исто така, проверете на aerator мијалник.

Инсталирај го на aerator и проверете уште еднаш. Ако проблемот се уште се појавува, ќе треба да го замени aerator како што може да биде разбиена или оштетени.

Тапа рачка Leaks

Кога ќе се открие дека протекување на вода тапа, обидете се затегнување на орев пакување на рачката, бидејќи тоа може да биде главната причина за истекувањето.

Понекогаш оштетен О-прстен треба да биде заменет.

За да го замените О-прстен, исклучи водоводот, не расклопувајте ја чешмата и заменете ја касетата доколку е потребно, во зависност од проблемот со кои се соочувате. При промена на о-прстени, чистење на внатрешноста на бескорисно и надвор од телото на вентилот. Ние, исто така препорачуваме подмачкување на бескорисно о-прстени со силиконски базирани маст.

Капе од бескорисно

Друг заеднички проблем е бескорисно капе од чешмата. Ако инсталирате тапа стил компресија, ќе треба да го замени за миење на седиштето и / или заменете го седиштето вентил.

За сите други чешми вода, ќе треба само да го замени седиштето вентил.

тапа звуци

Кога ќе го слушнете бучава кога ќе го исклучите тапа вода, тоа би можело да биде вода чекан. Ова може да се реши со инсталирање воздушна комора.

Ако веќе имате инсталирано воздух комори, исклучете го снабдувањето со вода, потрошувачка на вода линија и да се сврти на водата повторно ќе се врати. Кога ќе се појави на бучава по водоводната славина е вклучен, вентил може да бара нов мијалник, или вода притисоци од линијата на снабдување е или премногу високи или премногу ниски.

Тапа рачката е тешко да се работи

Нормално тешко да работат рачката може да се случи, бидејќи седименти или остатоци оштетиле кертриџот.

Остатоци, метални парчиња и минерали може да го оштетат печат во рамките на кертриџ.

Вие исто така може да треба да го замени кертриџ или подмачкувате со силиконски базирани маст. Не користете одделение тапа маст водоводџија е, силиконски лубрикант спрејови или било кои можат да содржат нафта. Нафтени базирани масла може да реагира со гумени печати и може да предизвика рачката за да стане дури и повеќе тешко да се работи.

мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Постојат многу видови на водоводни цевки за станбени и комерцијални објекти. Водовод цевки, како што PEX, бакар и PVC се користи нормално во зависност од нивната примена и локацијата во која тие се инсталирани. Покрај тоа, постојат некои други видови водоводни цевки како црна, поцинкувани и месинг. Ајде да видиме под најдобра апликација за најчестите користени водоводни цевки.

1

Нерѓосувачки челик, цевки

цевка од нерѓосувачки челик
Цевка од нерѓосувачки челик. Фото Ханс Pixabay

Нерѓосувачки челик може да изгледаат многу уредни, но тоа е многу expensive.Stainless челични цевки се користат во областите кои се предмет на корозија и во близина на крајбрежните области. Овој вид на цевка е достапна и во флексибилни и ригидни и ќе треба некои посебни спојки да биде прикачен на други видови на цевки. Не се збуни челични цевки од не'рѓосувачки со поцинковани цевки. Тоа е достапен во различни големини и должини.

2

PEX цевки

PEX водовод колектор
PEX водовод колектор. Фото Makdesignbuild.com

PEX цевки е флексибилни пластични цевки, кој стана популарен избор во приватни и мали деловни апликации. Иако малку повисока почетна цена, неговата минимално одржување и брза инсталација процес најдобрите цевка за дистрибуција на вода во внатрешноста на зградата прави. PEX цевки обезбедува навистина излегуваат во јавноста бесплатни производи кои нудат предности во однос на бакарни цевки. Еден од најважните недостатоци е тоа што не може да се користи во отворено апликации, бидејќи УВ зраци може да го оштети е отворен пластичен слој.Повеќе

3

Бакарни цевки кои се користат во Водовод

чист бакар
Чист бакар откако ќе се намали. Фото Cedarcityrecycling.com

Бакарни цевки се веројатно повеќето традиционални водоводни цевки се користат поради нивната голема времетраењето и сигурност. Тие обезбедуваат супериорен отпорност на корозија, голем материјал да се користи за топла и ладна вода, и тоа може да се управува лесно. Сепак, најважниот фактор да се разгледа пред да го користите бакарни цевки е дека тоа треба да биде лемење заедно и тоа може да бара дополнителна опрема. Не секој е добар во лемење на бакарни цевки, но на статијата Како да се залемени бакарни цевки можат да ви помогнат.

4

ПВЦ цевки

ПВЦ цевки
ПВЦ цевки. Фото publicworksgroup Flickr

ПВЦ водовод цевки се користат за ладна и топла вода за пиење, како и со канализација апликации. ПВЦ цевки се разликуваат од нивната дебелина и конфигурација во зависност од апликацијата каде што ќе се користи. На пример, вода под притисок, цевки, не се исти како и одводни цевки, а не се исти како оние што се користат за одведување на атмосферски системи. Пластични водовод производи наменети за пиење вода апликации обично се означени со или "NSF-PW" или "NSF-61" да се покаже дека производот е во согласност со барањата на здравствените ефекти од NSF / ANSI стандард 6.

5

Поцинкувани водоводни цевки

поцинкована цевка
Поцинкована цевка. Фото Насловна депото

Поцинковани цевки беше искористена пред неколку години како стандард за станбени проекти. Меѓутоа, со текот на времето се користи поретки, бидејќи 'рѓа може да се изгради во внатрешноста на цевките мал дијаметар. Ако цевката е доволно стар, тогаш може да се види вода што доаѓа од чешмата со траги 'рѓа како на скалата може да се ослободи од внатрешноста на цевката. Поцинковани цевки може да се користи за транспорт на отпадната вода или не е за пиење.

6

Месинг цевки кои се користат во Водовод

месинг молк
Месинг молк. Фото EugenesDIYDen Pixabay

Месинг водовод цевки обезбеди голем 'рѓа отпор цевки, ако тоа е направено од 67% до 85% бакар. Најдобра оценка месинг цевки се добива кога легура содржи 85% бакар и се нарекува црвена бронза цевка. Месинг цевки обезбедува долготраен материјал кој не 'рѓосува во внатрешноста и тоа не предизвикува триење загуби во внатрешноста на цевката. Месинг водоводни цевки се полесно да се нишка од челик, цевки и одлична за топла вода и големи дистрибутивни системи, како што се пумпа фитинзи, резервоари за вода, како и бунари. Месинг цевки обично имаат тенденција да трае подолго од било кој друг материјал водовод. Месинг цевки обично доаѓа во 12 нога директно должини.

7

Гусани Цевководи

Леано железо цевка
Леано железо цевка. Фото McWane, Inc.

Леано железо водовод цевки обично се произведени како тип Бел-и-славина. Тоа може да се најде, исто така, со навои, но се поскапи од ѕвончето и славина еден. Овие цевки се потешки од било кој друг цевки, вообичаено се користи за дистрибуција на вода системи, или подземна инсталација, како главната цевка за дренажа и канализација. Најмалата големина која вообичаено се произведува е 4 "цевки, доволно големи за да се користи на станбени апликации. Леано железо цевка е тешка и мора да бидат поддржани, а ќе се соберат на заеднички.

мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Продавач разговараат со шпанска семејство во бања снабдување продавница

Тоалети

Тоалети се навистина важни опрема што се користи постојано и една од најпознатите занемаруваат парчиња бања. Луѓето ќе се фокусира повеќе на када или суетата наместо да се фокусира на тоалетот. Постојат многу видови на тоалети, како на пример традиционалната, ниско ниво, назад кон ѕидот, ѕидот висеше, и многу повеќе. Но, тоа е многу важно да се знае дека не сите тоалети се стандард тоалети. Па не заборавајте да проверите на нашата тоалет купување водич.

Купување Водич тоалет

Ова тоалет за купување водич ќе ви помогне пред да ја купите вашиот следен тоалет. Па не заборавајте да:

 • Да одлучи дали ќе биде со користење на едно парче или две парче тоалет
 • Избраните тоалет треба да бидат во согласност со локалните стандарди
 • Изберете го типот на инсталација
 • Мерење на расположивиот простор каде ќе бидат инсталирани во тоалет
 • Кога е можно, обидете се да се купи тоалетна од брендирани името
 • Одлучи помеѓу кружни или издолжени тоалетот чинија

тоалетот карактеристики

Во прилог на упатството за купување, исто така, сметаат овие важни карактеристики тоалет

 1. Вода Saving- Некои тоалети би можеле да имаат вода смисла сертификација, висока ефикасност тоалет испирање со 1.28 литри или помалку на рамна, во споредба со литри 1.6 на конвенционалните тоалети.
 2. Двојна Flush- Дали сакате да се избере тоалет кој може да ви обезбеди со способноста да имаат делумен рамна за течности или целосно рамна за управување со цврстиот отпад?
 3. Тоалетот чинија висина-Comfort тоалети се смета како не-традиционални тоалети. А стандард сад раб се наоѓа на околу 15 инчи над подот, но тоалети чинии во 17 инчи се смета за најдобар оние. А 17 инчи, па дури и тоалет инчен висина сад 19, исто така, ќе биде во согласност со Американците со хендикеп акт.
 1. Сад shape- издолжена сад, иако зафаќа повеќе простор, обезбедува повеќе простор за седење и им овозможува на помалку мириси да избегаат. Земи го ова во предвид како издолжена сад може да биде до 6 "повеќе од стандарден сад.
 2. Е, неее Toilet- Дводелен тоалети се поевтини од едно парче, но тие имаат тенденција насобраната прашина меѓу резервоарот и сад. Едно парче тоалети се поскапи, а може да биде потешко да се инсталира од два дела тоалет. Што се однесува до ефикасноста, тие се речиси исти.
 1. Светлечки системи гума flappers се нешта од минатото. Изгледа за поновите флеш кули, кои се посигурни од стариот flappers. Притисок помогне тоалетите се повеќе вода-ефикасни flushers од гравитацијата тоалети.
 2. Valve- Оди по тоалети кои имаат најмалку една педа 3 рамна вентил. Традиционалните тоалети имаат 2 инчен вентил кој предаде помалку нафрли од нови.
 3. Груба во Dimensions- Одалеченост од задниот ѕид на влезот на вода линија варира од модел до модел, па побара пред да го добие вашиот нов тоалет.
 4. На минувачите на бучава може да биде фактор кога ќе се инсталира во близина на високо транзит области на вашиот тоалет.
 5. Color- Повеќе од 80 проценти одат по традиционална бела, иако се повеќе и повеќе луѓе секој ден се обидува нови егзотични бои.
 6. Вода први стихови Користете флексибилни вода линии нерѓосувачки челик наместо или крути хром platted бакар линии.
 7. Исклучување Valve- Постојат повеќе видови на врски за исклучување вентил. Лемење конекција и поврзување на компресија се најчесто користени, но бидете сигурни дека немате стари железни цевки, како тие би можеле да бараат некој вид на различни врска.

Производителите тоалет

Тие се првите производители на тоалет кој може да се најдат во САД. Сето тоа ќе зависи од претходните фактори и колку пари на клиентот е подготвен да плати.

 • Тото-Тото е еден од големите 3 на производители тоалет
 • Kohler- Kohler нуди многу добри производи по разумни цени.
 • Американската стандардна За чиста цена, American Standard тоалет е достоен конкурент.
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

height пешкир прстен

Пешкир прстен и други Бања Алатки Инсталација Heights

бања додатоци обично се еден од последните работи кои треба да се инсталира кога ремоделирање или за време на процесот на изградба. Меѓутоа, ако не знаат како и каде да се инсталира бања додатоци, а потоа можете да го извршите во поголеми проблеми како што може да се дупчење над плочки предизвикување штета од непотребни дупчење. Еве некои препорачува височини дека можете да го користите при инсталирањето на бања додатоци.

Запомни секогаш да се убаво провери со вашиот локален зграда кодови и насоки АДА.

Многу од овие препорачани височини се земени од меѓународни Станбени законик (ИВЗ), барањата на Американците со хендикеп акт и објавени од страна на Народната кујна и бања асоцијација.

Стандардна огледало Инсталација Висина

Огледала може да се инсталира на тоа да биде инсталиран различна висина во зависност од видот на огледало. Како општ водич, тие би можеле да се инсталира помеѓу 38 42 и инчи. Оваа мерка се однесува на дното висина на огледалото, мерено од целната подот. Моја препорака е дека огледалото треба да се монтираат со долниот раб на рефлектирачката површина не е повисока од 40 инчи над целната подот. Понекогаш ќе сакате да го центарот на огледалото на ѕидот и суетата од естетски причини. Се препорачува да се инсталира една целосна должина огледало во секоја бања бања кога ќе се користи од страна на јавноста.

Висина за инсталација Полици Бања

Полиците се инсталирани на различни височини во зависност од употребата и видот на полица се инсталира. Нормално, тогаш може да се инсталира помеѓу 3 4 стапалата и нозете исто така, како mirrors.However, ова ќе се разликуваат во зависност од видот на бањи и постои нов тренд да имаат ниши, наместо на полиците.

Бања додатоци Инсталации: Сапун Јадење / сапун диспензерот

антена сапун мора да биде инсталиран на приближна висина од 44 инчи или високо како 54 инчи. локација на висината на сапун сад се наоѓа надвор од спреј туш. Додека го дозерот за сапун мора да биде инсталиран на минимум 40 инчи и високо како 48 инчи. Идеално, сапун сад ќе биде поставен на 48 инчи; Меѓутоа, ако тоа е сапун фармацевт, нивните притисни копчиња треба да се наоѓаат 44 "максимална погоре FF.

Пешкир прстен Инсталација Висина

прстенот пешкир мора да биде инсталиран помеѓу 50 52 инчи инчи и висина, мерено од целната подот. Ако се тоа мерење од суета е тогаш ќе се спушти 20 22-инчи над него. Општо земено, на апсолутен минимум висина е 36 "за крпи, 18" за миење облека мери од countertop суетата.

инсталација висина пешкир железница ќе се разликуваат во зависност од видот и користење на бањата. Железничкиот нема да биде инсталиран на иста висина кога бањата ќе се користи од страна на децата. Пешкир железнички ќе бидат инсталирани 48 инчи над подот. Може да се провери, исто така, на локацијата на електрични приклучоци и украсни плочка работа. При инсталирање на повеќе пешкир шини, мерење на оној кој ќе биде најголем, а потоа се свитка крпа на тоа ниво.

Марк 2 инчи под област каде дното пешкир и дека треба да биде место да се инсталира на вториот железница.

Тоалетна хартија тек на носителот Висина?

Носителот на ролна тоалетна хартија може да се инсталира помеѓу 19 26 и инчи од подот. Американците со хендикеп акт поттикнува користење 19 инчи, додека Народната кујна и бања асоцијација препорачува 26 инчи како идеална висина. Ако немате многу простор, можеби ќе сакате да се разгледа прикачувањето на страната на суета.

Бања додатоци Инсталации: Кабинетот

бања кабинети обично се инсталирани во 54 инчи над заврши подот. Тоа е затоа што обично ќе има 36 инчи стандард суета плус 18 инчи на празен простор помеѓу. Понекогаш комбинација на огледалото / кабинетот е избран па не заборавајте да го инсталира на 12 инчи на врвот на countertop.

Бања додатоци Инсталации: Земи барови

Зграби барови треба да бидат поставени најмалку 33 "-36" над подот. Кога инсталацијата е на страничниот ѕид зграби бар ќе биде 42 инчи долго минимум, кој се наоѓа 12 инчи максимум од задниот ѕид и проширување 54 инчи од задниот wall.There е дополнителни информации за тоа како да се инсталира лента за фаќање, како што е препорачано од страна на Американците со хендикеп акт во нашата статија за Земи барови.

Висина за инсталација Сушачи Рака

Сушачи на раце има некои повеќе конкретни насоки, како што треба да биде во можност да се ракува лесно само примена на минимум force.These единици треба да се исполнат одредени димензии АДА во однос на тоа колку тие можат да се креваат и треба да биде од контрастен боја. копче за притискање треба да се инсталира 38 инчи над FF со најмалку јасна простор од 30 "x 48" пред them.When повеќе од една рака фен е инсталиран, втората единица може да се инсталира помеѓу 42 "-48" над готовиот подот.

мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Надградете ја вашата бања со освежување на бојата на када.

Прочитај повеќе
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Надворешни тушеви не се само за базенот и јавни плажи повеќе. Тие се брзо да стане освежувачки прилог на секојдневниот домашен бања.

Прочитај повеќе
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Научете сè за кади вклучувајќи и како да се отстрани и замени еден.

Прочитај повеќе
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Стоп за ненадејни промени на температурата туш вода со инсталирање на анти-изгори вентил во вашиот туш.

Прочитај повеќе
мај 05
Објавено од страна на Лиу Ченг

Овој компактен, но стилски комплет туш може да се ослободи простор во мала бања.

Прочитај повеќе
страница:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS AF SQ AM AR HY AZ EU BE BN BS CA ЦЕБ NY zh-cn zh-TW CO HR CS DA NL EO ET TL FI FR FY GL KA DE EL GU HT HA HAW IW HI HMN HU IS IG ID GA IT JA JW KN KK KM KO KU KY LO LA LV LT LB MK MG MS ML MT MI MR MN MY NE НЕ PS FA PL PT PA RO RU SM GD SR ST SN SD SI SK SL SO ES SU SW SV TG TA TE TH TR UK UR UZ VI CY XH YI ZU high-end тапа бања бања тапа производителот туш тапа производителот бања хардвер производителот висок квалитет на бања додатоци Хотелот facuet бања тела луксузни бања авион тело систем сензор тапа производителот Кина производителот сокриени туш Кина Туш систем фабрика Кина бања додатоци снабдувач ѕид чешма снабдувач